Νίκη και στη τρίτη αγωνιστική για τη 10Academy που επικράτησε των Ικάρων Σερρών με 76-46. Η ομάδα μας μπήκε απο νωρίς δυνατά και συγκεντρωμένα στο παιχνίδι και άρχισε να ανεβάζει το σκορ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα.

Θεόδωρος Καδής (βοηθός προπονητής 10Academy): «Για μας όλα τα παιχνίδια είναι ίδια. Βλέπουμε το κάθε παιχνίδι χωριστά και μένουμε αφοσιωμένοι στο αρχικό μας πλάνο. Έχουμε ακόμη δύο σημαντικούς αγώνες. Πρέπει να παλέψουμε και να κατακτήσουμε το στόχο μας».

Αλέξιος Τσιμερίκας (παίκτης 10Academy): «Mπήκαμε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό, παίζοντας ο ένας για τον άλλον σε άμυνα και επίθεση. Ετσι καταφέραμε να «καθαρίσουμε» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Συνεχίζουμε και επικεντρωνόμαστε στο αυριανό παιχνίδι».

Η 10Academy αντιμετωπίζει αύριο στις 19:00 στο Κλειστό του Πανελληνίου τον Ολυμπιακό.