Η 10Academy επικράτησε με 3-0 σετ του ΓΣ Δράμας και προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων.
Συγχαρητήρια στα κορίτσια και τις προπονήτριες της ομάδας μας για την επιτυχία τους να φτάσουν στις 4 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας στο Πρωτάθλημα Κορασίδων.
![Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που παίζουν βόλεϊ και κείμενο](https://scontent.fskg1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/344539785_3434392130208447_8042697704417107684_n.jpg?stp=dst-jpg_s640x640&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=t-EHDmH1NDkAX-2DvrP&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&oh=00_AfDGi-yIiA0oTx51IHfEr-3MHKKZQpMRkRKQz2zePKpL6A&oe=6458A368)
Στη φάση των ομίλων η 10Academy έκανε το 3/3 κερδίζοντας τον ΑΣ Γιάννενα 3-0, την ΕΑ Λάρισας 3-0 και τους Πάνθηρες Κοζάνης 3-1. Ενώ στην ημιτελική φάση επικράτησε με 3-0 του ΓΣ Δράμας.
Έτσι η ομάδα μας θα βρεθεί στο Final4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων.
Έτσι η ομάδα μας θα βρεθεί στο Final4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων.